БОТУЛІНОТЕРАПІЯ

Ботулінотерапія - косметологічна процедура, яка заснована на ін'єкційному введенні ботулотоксину. Препарат блокує передачу нервових імпульсів м'язам, розслабляючи їх. Косметологи використовують цю властивість для боротьби зі зморшками, пітливістю очей і навіть для поліпшення посмішки.

Як працює препарат для ботулінотерапії

Спочатку уколи ботулотоксину застосовували для лікування захворювань, що викликають гіперактивність м'язів. У сучасній медицині препарати з ботулотоксином використовують, зокрема, для лікування дітей з церебральним паралічем і кривошиєю з 2-х років, це свідчить про його хорошу вивченість і безпеку.

Процедура швидко стала популярною у жінок для корекції мімічних зморшок. Також останнім часом процедура ботокс для чоловіків у косметології стає дуже затребуваною.

За даними Американського товариства пластичних хірургів ін'єкції ботулотоксину - найпоширеніша косметична процедура. Ціна цієї популярної косметичної корекції залежить від об'єму введеного препарату і площі впливу.

Препарати для ботулінотерапії

Ін'єкції роблять різними препаратами. Їх вибір залежить від бажаного результату та обраної зони, яку необхідно змінити. У нашій клініці корекцію проводять тільки сертифікованими препаратами:

Ботокс| Botox (Allergan, США) вироблено в Ірландії;

Диспорт| Dysport (Ipsen, Франція) вироблений у Великобританії;

Ксеомин| Xeomin (Merz Aesthetics, Німеччина) вироблений у Німеччині

Як проводять ін'єкції ботоксом і підготовка

Ботулінотерапія не потребує спеціальної підготовки. Бажано не вживати алкоголь і повідомити косметолога про всі прийняті лікарські засоби.

Процедура ботулінотерапії проводиться в кілька етапів:

перед ін'єкціями косметолог очищає шкіру;

нанесення розмітки для ін'єкцій з урахуванням міміки пацієнта;

підбір препарату і його дозування;

ін'єкції проводяться на попередньо оброблену шкіру антисептиком;

на завершальному етапі шкіра обробляється заспокійливим засобом і даються постпроцедурні рекомендації.

Через 2 тижні проводять оцінювання результату від процедури і додаткову корекцію за необхідності.

Залежно від  зони ін'єкції можуть зайняти від півгодини до години.

Протипоказання до проведення процедури

Для проведення ботулінотерапії в косметології існують певні заборони. До суворих заборон відносять:

вагітність, грудне вигодовування;

у разі відомої гіперчутливості до ботулотоксину типу А або до допоміжних речовин лікарського засобу;

за наявності інфекції в місцях введення препарату;

генералізовані розлади м'язової активності, такі як міастенія гравис, синдром Ітона-Ламберта або бічний аміотрофічний склероз;

гемофілія;

вік до 18 (до 16 у присутності та з письмової згоди обох батьків, з 16 до 18 років у присутності та з письмової згоди одного з батьків);

ізоморфні реакції при цукровому діабеті

Рекомендації щодо відновлення та обмеження після ботулінотерапії

Ботулінотерапія - це малотравматична процедура, яка виконується найтоншими голками. Але індивідуальні особливості та стан здоров'я можуть вплинути на зовнішній вигляд і самопочуття пацієнта. Щоб максимально швидко відновиться, бажано дотримуватися правил і рекомендацій:

 протягом перших 6 годин місця уколів не чіпати руками та іншими частинами тіла і не користуватися косметичними засобами, декоративною косметикою;

 протягом перших 3-х годин не приймати гарячу ванну;

 протягом 1 доби не рекомендуються масажі, фізіопроцедури в ділянці проведення процедури, активний спорт;

 з метою профілактики гіперпігментації утриматися від засмаги на сонці і в солярії впродовж 2-х тижнів, використовувати сонцезахисні креми із захисним фактором не нижче SPF 25 - взимку і SPF40 - навесні, восени і влітку за шкалою COLIPA;

 у разі виникнення больових відчуттів у ділянці проведення процедури, дозволяється прийняти знеболювальний засіб (нурофен, солпадеїн і т.п.);

 у разі виникнення гематом, можна наносити гепариномісткі мазеві або гелеві препарати (гепаринова мазь або гель, ліотон-1000) 3-6 разів на день, до моменту розсмоктування гематоми, за умов відсутності алергічної реакції на компоненти препарату.