Гінекологія — важлива галузь медицини, предметом якої є здоров'я жіночої репродуктивної системи, здоров'я жінки у всіх сенсах
Завдання лікаря гінеколога це профілактика захворювань жіночої репродуктивної сфери, діагностика та лікування захворювань, планування сім'ї, ведення вагітності.
Згадайте, як часто відвідуєте стоматолога чи косметолога?
А як щодо гінеколога?
На консультації слід ходити із певною періодичністю! Жінка може і не підозрювати, що має проблеми зі здоров'ям, оскільки велика кількість гінекологічних захворювань проходить безсимптомно або має певні «маски». А за відсутності терапії можливі серйозні ускладнення!
Коли варто відвідати гінеколога:
Профілактичні огляди (тобто немає жодних скарг, нічого не турбує, дітей та контрацепцію ви не плануєте) - після 18 років або з початком статевого життя не рідше 1 разу на рік
Поява скарг (біль, зміна характеру виділень, свербіж, печіння, почуття дискомфорту під час статевого акту, кровотеча, болі при сечовипусканні), а також порушення гормонального статусу (ПМС, акне, гірсутизм, проблеми з вагою, випадання волосся, ознаки клімаксу та тд)
Порушення менструального циклу (скорочення, подовження, відсутність менструального циклу, рясні або мізерні менструації, болючі менструації)
Підбір контрацепції (пам'ятайте, що покладатися на поради подруг або рекламу тут недоречно, індивідуальний підбір здійснює лікар після комплексу обстеження)
Зміна статевого партнера
Планування вагітності
Відсутність вагітності після 12 місяців регулярних сексуальних стосунків без контрацепції
Проблеми з лібідо, зниження якості сексуального життя і т.д.
Вибір лікаря повинен ґрунтуватися на його професіоналізмі, надійності, увазі до проблеми пацієнтки, відкритості, а також, особистих якостях, які важливі саме для вас! Що ж чекає на вас на комплексному обстеженні?
Комплексне обстеження складається з кількох етапів:
Первинна консультація (бесіда з пацієнткою), оцінка соматичного статусу, гінекологічний огляд у дзеркалах (пацієнткам, які ще не живуть статевим життям проводиться тільки опитування та зовнішній огляд, можливо ректальне дослідження), забір мазків для проведення досліджень, бімануальна піхва профілактичний огляд молочних залоз.
Додаткові методи обстеження (загальноклінічні аналізи, обстеження гормонального статусу, біопсія, УЗД тощо)
Оцінка отриманих результатів з наступним призначенням лікування або програми профілактики, призначення дати наступної консультації.